•  

  Kanadyjski Liść Klonu

  Maplegram 25x1g złota

  W sprzedaży bezpośredniej i na zamówienie najbardziej pożądany zestaw monet ostatnich miesięcy.

  Dowiedz się więcej

 • Skupujemy złoto i srebro inwestycyjne

  Prowadzimy skup złota i srebra inwestycyjnego, a także zamieniamy uszkodzoną, zdekompletowaną złotą biżuterię na gotówkę.

  Dowiedz się więcej

 • Sprawdzony dostawca metali szlachetnych, art. kolekcjonerskich, diamentów i dzieł sztuki

  W naszej ofercie posiadamy złoto i srebro inwestycyjne w monetach lub sztabkach, diamenty, dzieła sztuki oraz biżuterię.

  Dowiedz się więcej

Szybka dostawa
Gwarancja skupu
Profesjonalne doradztwo
Bezpieczeństwo zakupów

Niepewna sytuacja geopolityczna, inflacja, podwyżki stóp procentowych... Zawirowania na rynku finansowym sprawiają, że każdy w pewnym momencie swojego życia zaczyna poszukiwać nowych sposobów gromadzenia oszczędności. Europejska Mennica Lokacyjna to miejsce, w którym zaznajomisz się z ideą korzystnego i w pełni bezpiecznego inwestowania. Polecane przez nas formy lokowania kapitału to złoto i srebro inwestycyjne, diamenty jubilerskie oraz dzieła sztuki.

Złoto i srebro inwestycyjne

Inwestycja w złoto i srebro może przybierać różne formy. Te najbardziej popularne to monety bulionowe i kolekcjonerskie, a także sztabki kruszcu o najwyższej próbie. W zależności od nakładów finansowych można zdecydować się na złoto lub srebro: obydwa metale gwarantują bezpieczeństwo lokowanego kapitału oraz odporność na inflację i inne incydenty, które wpływają na stabilność walutową. Nasze monety i sztabki są niezwykle łatwe w zakupie i transporcie, a każdy z towarów posiada stosowne certyfikaty. Złote i srebrne numizmaty posiadają dodatkową wartość kolekcjonerską, dzięki czemu są niezłą gratką dla każdego pasjonata historii i dzieł sztuki.

Monety kolekcjonerskie

Wartość monety nie sprowadza się wyłącznie do ilości zawartego w niej szlachetnego złota lub srebra. Duży wpływ na cenę ma tzw. wartość kolekcjonerska, która ma charakter niematerialny. O wartości kolekcjonerskiej decydują między innymi znaczenie historyczne, stan zachowania, stopień rzadkości czy jakość wyrobu. W srebrne i złote monety kolekcjonerskie często inwestują osoby pasjonujące się jubilerstwem i numizmatyką – ale nie tylko. Ze względu na ich wartość rynkową (na którą składają się czynniki materialne i niematerialne), stanowią doskonałą formę lokowania kapitału.

Jubilerskie diamenty inwestycyjne

Kamienie szlachetne doceniane są nie tylko ze względu na swoją unikatowość, ale także ponadprzeciętną urodę, której zawdzięczamy najbardziej wyrafinowane dzieła biżuteryjne. Nic dziwnego, że o zakup diamentów starają się nie tylko jubilerzy, ale i doświadczeni inwestorzy!

Na wartość diamentów jubilerskich wpływa bardzo wiele czynników, ale ich właściwości fizyczne można sprowadzić do czterech głównych cech jakościowych, tzw. 4C. Są to: masa karatowa (carat), barwa (colour), czystość (clarity) oraz szlif (cut). Szczegółowe informacje o wszystkich parametrach znajdziecie w opisie każdego jubilerskiego diamentu dostępnego na stronie.

Sztuka cenniejsza niż złoto, srebro i diamenty

Malarstwo i inne dzieła sztuki to jeden z wytworów kultury o wartości zarówno materialnej, jak i duchowej. Potrzeba tworzenia, a także kontemplowania sztuki wpisana jest w naturę człowieka, dlatego dzieła sztuki to, obok diamentów jubilerskich i metali szlachetnych, jeden z najbardziej pewnych sposobów lokowania majątku. Na wartość dzieła sztuki wpływają między innymi wiarygodność obrazu, autorstwo (poparte osobistym podpisem artysty), stan zachowania oraz tematyka dzieła. Znajomość historii sztuki oraz aktualnych trendów artystycznych mogą być tu pomocne, ale nie są niezbędne, aby dokonać trafnego zakupu. Zapraszamy do zapoznawania się z naszą kolekcją dzieł, które dostarczają niezapomnianych przeżyć estetycznych i gwarantują stabilność finansową.

Europejska Mennica Lokacyjna

Najnowsze na blogu

Inwestuj w platynę
Inwestuj w platynę

Myślałeś o zainwestowaniu w platynowe sztabki i monety? Oto, co musisz wiedzieć o jednym z najrzadszych metali szlachetnych na świecie.

Polski Ład ogranicza rozliczania się gotówką.
Polski Ład ogranicza płatności gotówką.

Jak Polski Ład skutecznie ogranicza ilość wymiany gotówki na rynku.

Prezes NBP nie tak dawno oznajmił, że daje prawo wyboru Polakom co do rozliczania się w gotówce czy bezgotówkowo.

Bestie królowej ustępują miejsca Bestiom króla. Bestie Tudorów debiutują w wielkim stylu.
Bestie Tudorów- Seymour Panther to nowy hit na rynku.

Możemy już śmiało powiedzieć, że seria „Bestie królowej” Mennicy Królewskiej jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej podziwianych serii monet w ostatnich latach, zwłaszcza w dziedzinie monet bulionowych.

Bestie Tudorów to kontynuacją kolekcji Bestie Królowej.

Z początkiem tego roku mennica zadebiutowała nową serią monet bulionowych o nazwie „Myths & Legends”, zaczynając od Robina Hodda. Spekulowano, że będzie to duchowy zamiennik Bestii Królowej, ale pozostała tylko serią bulionową.

Niedawno odbyła się premiera  faktycznego następcy Tudor Beast ... w pierwszej odsłonie pod nazwą Seymour Panther

Moneta czy sztabka - jaką formę złota fizycznego powinienem wybrać
Moneta czy sztabka - jaką formę złota fizycznego powinienem wybrać

Sztabka złota, czy moneta? - oto jest pytanie...

Doskonale rozumiem osoby kupujące złoto fizyczne po raz pierwszy. Sama też to przeżyłam.

Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego zakupu złota.. Rozstanie się z ciężko zarobionymi pieniędzmi na rzecz czegoś nieznanego może być trudne. Jednak kiedy poczujesz ciężar swojej pierwszej uncji tego szlachetnego metalu uświadamiasz sobie, że to… to jest prawdziwe … i instynktownie  wiesz,  że to cenne.

Podejmując tę jedną decyzję o zakupie metali szlachetnych, jednocześnie zachowujesz kawałek przeszłości i planujesz swoją przyszłość...

fot.AgAuNews
Nowy świeży wygląd Amerykańskiego Orła

W roku1986 Mennica Stanów Zjednoczonych zadebiutowała z nowymi monetami bulionowymi American Eagle.

Potrzeba sprzedaży zapasów srebra w jakim posiadaniu był rząd USA zainicjowała stworzenie nowej monety bulionowej. Uważano, że jest to najlepszy sposób na pozbycie się nadwyżek srebra bez obniżania jego wartości i bez szkody dla przemysłu wydobywczego.

 

 
fot.Bloomberg
Pallad - najdroższy metal szlachetny

Należy zwrócić uwagę na mniej popularny a zarazem odnotowujący najwyższe wzrosty metal szlachetny jakim jest pallad

Pallad ponad 3-krotnie zwiększył swoją wartość w ciągu dekady co jest absolutnym hitem inwestycyjnym na rynku surowców.

Inwestowanie w fizyczne złoto- wady i zalety
Inwestowanie w fizyczne złoto- wady i zalety

2020 to rok wzrostów notowań złota fizycznego. Każdy, kto zakupił monetę lub sztabkę z początkiem roku zyskał na ich posiadaniu nawet 20%. 

Czego mógł nas nauczyć rok 2020 w kwestii lokowania w złoto? 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl