Nowy świeży wygląd Amerykańskiego Orła

uploader file preview

Srebrny Amerykański Orzeł

Kultowa srebrna moneta powstała na wzór  Walking Liberty Half Dollar (1916) z nowym rewersem zaprojekowanym przez Johna Mercanti. Nowoczesny desing jak na tamte czasy spowodował że Amerykański Orzeł stał się klasykiem wśród bulionu.

Rok 2021 jest rokiem zmian i odświeżenia wizerunku orła. Autorem nowego projektu została  Emily Damstry (rzeźbiony przez Michaela Gaudioso) Widzimy orła w locie i niosącego w szponach gałązkę dębu.

 

 

Złoty Amerykański Orzeł

W tym samym czasie pojawiła się moneta bulionowa Amerykański Złoty Orzeł. Posiada również awers z początku XX wieku, w tym przypadku 20-dolarową złotą monetę Saint-Gaudens z 1907 roku. Projekt stworzony  przez Jennie Norris (rzeźbiony przez Renatę Gordon).

Obie te monety są odbiciem wizerunku Stanów Zjednoczonych, więc stawia się na przede wszystkim na przesłanie związane z wolnością i solidnością . Trzeba przyznać, że złote i srebrne monety nie wyróżniają się w szczególny sposób, na tle emisji innych mennic. Jednak ich rozpoznawalność i tradycja mają wpływ na ich wybór w procesie zakupowym.

Amerykański Orzeł w złocie wybijany jest w wariantach1 uncja srebra, 1 uncji, 1/2 uncji, 1/4 uncji oraz  1/10 uncji złota. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl