Godziny otwarcia: Pn - Pt - 9:00 - 17:00 [email protected] +48 32 350 54 56

3 korzyści oszczędzania w złocie dla Twoich dzieci i rodziny

   3 sposoby oszczędzania w złocie ...

Istnieje co najmniej 3 powody, dla których złoto i metale szlachetne mogą odgrywać ważną rolę w tej podróży.

Zobaczmy dlaczego.

Złoto fizyczne to inwestycja, która trwa przez pokolenia

Jedną z głównych zalet fizycznego złota jest jego trwałość, zarówno pod względem finansowym, jak i fizycznym.

fot. Shutterstock
Po pierwsze, w przeciwieństwie do niektórych innych form inwestowania, takich jak nieruchomości, złoto nie musi być utrzymywane (remontowane, odnawiane, naprawiane, opłacane) i nie traci na wartości ze względu na swój stan fizyczny. Oczywiście jeżeli monety będziemy przechowywać w kapslach a sztabki w certipakach.Po drugie na podstawie danych historycznych obserwujemy, że złoto może wytrzymać największe wzloty i upadki na rynku. Nawet jeżeli jego wartość w krótkich okresach spada to i tak po chwile ponownie wzrośnie przekraczając ostatnie minima. 

Czy wiedziałeś?

W całej swojej historii wartość złota nigdy nie spadła do zera, częściowo dlatego, że jest niezniszczalnym i rzadkim towarem szeroko stosowanym na całym świecie.

Złoto ma również długą historię używania jako waluta: metal szlachetny został uznany za standardowy środek wymiany w handlu międzynarodowym już w 1500 roku.

Dlatego Twoje oszczędności w złocie mogą być doskonałym sposobem na inwestowanie w przyszłość Twoich dzieci i wnuków, tak aby można je było przekazywać z pokolenia na pokolenie.

Złoto chroni przed inflacją

Jedną z rzeczy, która sprawia, że oszczędności w złocie są wyjątkowe, w przeciwieństwie do oszczędności bankowych, jest to, że metal szlachetny jest odporny na dewaluację pieniądza papierowego spowodowanego inflacją.

Innymi słowy, złoto nie traci na wartości tak jak pieniądz papierowy.

Jeśli spojrzymy na dane historyczne, złoto okazuje się wyraźnym zwycięzcą w „walce” z walutami fiducjarnymi, które w ciągu ostatnich 20 lat straciły około 80% swojej wartości w stosunku do złota.

Poniższy wykres mówi wszystko:

Wykres pokazujący, jak bardzo straciły na wartości wiodące światowe waluty w stosunku do wartości złota w latach 2002-2020.
W ciągu ostatnich 20 lat pieniądz papierowy stracił około 80% swojej wartości w porównaniu ze złotem.

Wyjaśnienie tego jest dość proste: nieograniczone drukowanie pieniędzy dewaluuje waluty, podczas gdy złota nie można drukować ani tworzyć z powietrza, co nadaje mu naturalną i nieodłączną wartość.

A ponieważ złoto jest produktem fizycznym (oraz rzadkim i cennym), gdy inflacja rośnie, jego cena zwykle robi to, co wszystkie ceny produktów fizycznych w czasach inflacji: rośnie.

Dlatego oszczędzanie złota dla dzieci może pomóc im zminimalizować wszelkie straty, które mogą wystąpić, jeśli ich oszczędności w postaci papierowych pieniędzy zaczną tracić na wartości.

Wartość złota jest rozpoznawana na całym świecie

Innym bardzo ważnym powodem inwestowania w złoto dla swoich dzieci jest to, że jego wartość jest rozpoznawana praktycznie w każdym kraju na świecie.

Tak więc, w przypadku załamania się naszego systemu monetarnego, niektóre złote monety będące prawnym środkiem płatniczym mogą się przydać. Nie chodzi o to, że mówimy, że system monetarny upadnie w najbliższym czasie, ale jako aktywo rozpoznawane wszędzie, złoto jest przedmiotem obrotu w prawie wszystkich krajach i może być wymieniane na papierowe pieniądze na całym świecie.

Należy pamiętać, że jeżeli planujemy przeprowadzkę do innego kraju zabierając swoje fizyczne złoto musimy sprawdzić jak opodatkowane w danym kraju jest przywóz złota dewizowego.

Aby temu zapobiec, możesz wybrać rozwiązanie do przechowywania, w którym złoto będzie bezpiecznie przechowywane w naszych skarbcach w Polsce. W ten sposób Twoje dzieci mogą przenieść się w dowolne miejsce na świecie i nadal odsprzedawać nam swoje złoto natychmiast online, bez prowizji.

Decydując się na zakup złota dla dzieci zwróć uwagę na dwie kwestie

Oszczędzanie złota dla swoich dzieci pomoże im zabezpieczyć ich finansową przyszłość, ale zanim to zrobisz, musisz im powiedzieć dwie ważne rzeczy:

  • Jeśli chcesz przechowywać złoto w domu, nie zapomnij powiedzieć im, gdzie je przechowujesz. Ponieważ, jeśli zdecydujesz się zakopać go na swoim podwórku, najpewniej bez wskazówek go nie odnajdą Dodatkowo nie zapomnij uwzględnić swojej inwestycji w złoto w testamencie.
  • Wspomnij dzieciom, że fizyczne złoto jest inwestycją długoterminową i chociaż mogą je sprzedać w dowolnym momencie, ważne jest, aby śledzić cenę złota i mądrze wybierać moment.
  • Biorąc pod uwagę pogląd, że złote i rzadkie monety powinny być przechowywane przez co najmniej trzy lata,  przypomnij im, że to złoto, które dla nich kupujesz, jest skarbonką lub funduszem na ich przyszłość.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl