gtag('config','G-Q93PDF4477', {'allow_enhanced_conversions':true});
Godziny otwarcia: Pn - Pt - 9:00 - 17:00 [email protected] +48 32 350 54 56

Wykreślenie Rosji z listy producentów akredytowanych LBMA i zakaz importu złota z Rosji.

 

Nowe sankcje dotkną rosyjskie złoto.

Nowe sankcje na Rosję ustalone podczas szczytu G7 tym razem mają dotyczyć importu złota z Rosji do krajów USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji Włoch, Japonii.

Nowe rozporządzenie ma wejść w USA już we wtorek 28.06.2022r.

Od początku inwazji Putina na Ukrainę większość krajów europejskich jak i Ameryka zamknęła swoje rynki na surowce rosyjskie, tak więc wprowadzony zakaz importu złota będzie formalnością i przypieczętowaniem wcześniejszych działań.

Wykreślenie Rosji przez London Bullion Market Asscociation (LBMA) z listy krajów akredytowanych to dla Rosji kolejny cios.

Stowarzyszenie (LBMA) zwane również Londyńską Giełdą Złota powstało w 1987 roku jest to najważniejszą i najbardziej prestiżową instytucją zrzeszająca producentów metali szlachetnych złota, srebra, palladu i platyny, a także producentów monet i sztabek inwestycyjnych ze złota i srebra.

Wydawana przez LBMA akredytacja potwierdza jakość kruszców oraz stosowanie najwyższych standardów podczas ich produkcji.

W związku z zamknięciem rynków większości krajów europejskich i Ameryki, Rosja jest zmuszona szukać nowych rynków zbytu m.in. w Chinach oraz państwach Bliskiego Wschodu nie należących do G7.

Przed wybuchem wojny głównym kierunkiem eksportu złota z Rosji była Wielka Brytania która kupiła w 2021 r. rosyjskie złoto o wartości około 15 mld dolarów.

Należy pamiętać ,że Rosja jest drugim co do wielkości wydobycia państwem na świecie.

Należy więc zadać sobie pytanie pytanie: Jak zakaz importu rosyjskiego złota wpłynie na ilość złota na rynku oraz czy będzie miało to przełożenie na cenę złota na giełdzie?

Zainteresowanie złotem inwestycyjnym nadal wzrasta. Wysoka inflacja, niepewna sytuacja geopolityczna, wojna, niepewność inwestorów związana z pandemią oraz brak korzystnych produktów finansowych chroniących oszczędności przed utrata wartości skłania do zakupu złota inwestycyjnego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl