Godziny otwarcia: Pn - Pt - 9:00 - 17:00 [email protected] +48 32 350 54 56

Inwestycje alternatywne - DIAMENTY

 

Użytek ze swoich oszczędności możemy zrobić na wiele sposobów. Możemy zakupić kryptowaluty, poczynić plany inwestycyjne w biznesie, zainwestować na giełdzie. Wszystkie te pomysły są bardzo kuszące i obiecujące ale czy spełnią nasze oczekiwania?

Cechą wspólną wszystkich powyższych pomysłów jest fakt że każda z nich ma potencjał wygenerowania zysków, jednak nie każda się opłaca. Szukamy zatem takiej która przyniesie największy zwrot czyli zarobi najwięcej. Dlatego też najchętniej szukamy tzw. „DOBRYCH OKAZJI”.

Na podstawie własnych doświadczeń ale też wiedzy jaką zdobywamy z różnych źródeł wiemy, że nie każda DOBRA OKAZJA jest opłacalna ponieważ każda wiąże się z ryzykiem. Ryzyko to niekoniecznie obejmuje brak osiągnięcia zysków ale zazwyczaj wiąże się z ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty kapitału własnego. Dlatego też coraz większe grono inwestorów poszukuje nieszablonowych inwestycji odrywając się od ogólnych schematów. I tu pojawia się określenie inwestycji alternatywnych a posiadanie diamentu niewątpliwie wpisuje się w owo pojęcie.

Inwestowanie w diamenty, zwłaszcza diamenty kolorowe, nie jest niczym nowym, jednak ostatnio obserwujemy że inwestorzy dość poważnie podchodzą do tego tematu. Zaznaczamy, że inwestycje w kolorowe diamenty nie są dla wszystkich, a ci, którzy zdecydują się pójść tą drogą, muszą zrobić to dobrze.

Oto kilka wskazówek, które poprowadzą Cię drogą inwestowania w diamenty i pomogą uzyskać jak najwięcej z każdej zainwestowanej złotówki.

Określ czas trwania

Ważnym elementem w każdej inwestycji jest określenie czasu jej trwania. Jeżeli diament ma zyskać na wartość twój cel czas powinien być długoterminowy określany przez specjalistów na co najmniej 5-10lat. W przypadku diamentów nie chodzi o kupowanie dzisiaj i sprzedawanie dnia następnego, nie powinniśmy nastawiać się na jakiekolwiek spekulacje rynkowe. Musimy myśleć o tej długoterminowej inwestycji w sposób odmienny ponieważ nie jest to jakiś nudny dokument który po latach wymieniamy na pieniądze a piękny klejnot który możemy oprawić w biżuterię i nosić z przyjemnością zamin dokonamy wymiany z zyskiem na złotówki

Przygotuj swój budżet

Cechą inwestowania długoterminowego jest fakt, że przez długi czas nie odzyskamy swoich pieniędzy, lub odzyskamy z mniejszym zyskiem. Ważne jest zatem zaplanowanie sobie budżetu jaki możemy przeznaczyć na diamenty a które nie będą nam potrzebne przez dłuższy czas by cieszyć się swoją inwestycją.

Podczas trwania inwestycji obserwuj, jak rynek diamentów się zmienia, doskonal swoją wiedzę w tym zakresie.

Kupuj od sprawdzonych sprzedawców

Jednym z podstawowych elementów dobrej inwestycji jest kupowanie tanio i sprzedawanie drogo. Dlatego bezwzględnie musisz współpracować z kimś zaznajomionym z handlem diamentami, któremu możesz zaufać. Czytaj recenzje, rozmawiaj ze znajomymi i znajdź odpowiednią firmę do współpracy. Sprzedaż diamentów nie jest niemożliwa, ale nie jest łatwa. To dobra luksusowe, które nie da się spieniężyć podczas jednej wizyty w salonie. Potrzebujesz zatem kogoś, kto ma dużą listę kupujących diamenty i komu możesz zaufać kiedy nadejdzie czas że zdejmie ten ciężar z twoich rąk . Oprócz pewności, że kupiłeś prawdziwy kamień, ważne jest, aby kupować diamenty od zaufanych sprzedawców diamentów, którzy na pewno nie pozostawią Ciebie samego z późniejszą odsprzedażą

Cierpliwie czekaj i ciesz się swoją inwestycją

Wspomnieliśmy już, że inwestycje w diamenty są długoterminowe. Jednak cała ta cierpliwość się opłaca. Spróbuj sprzedać swój rzadki różowy diament pięć lat po tym, jak go kupiłeś, a zobaczysz, że będzie wart twojego czasu. Poczekaj dziesięć lat, ciesząc się swoim klejnotem i obserwuj, jak z czasem zyskuje na wartości. Wiemy, że podaż diamentów, zwłaszcza diamentów kolorowych, maleje i wiemy, że popyt na nie rośnie. Wartość tych kamieni nie zmieni się dramatycznie w ciągu kilku lat, ale najprawdopodobniej w ciągu dekady.

Podsumowując, musisz spojrzeć na rynek diamentów w szerszym zakresie, zanim zaczniesz inwestować i zdać sobie sprawę, jak jest to niezwykła inwestycja. Niektóre różowe, żółte i niebieskie diamenty mogą stanowić idealne elementy inwestycyjne, ponieważ są rzadkie i cieszą się dużym zainteresowaniem, a diamenty w szlifie brylantowym pozostają bezpieczną formą oszczędzania możliwe mniej zyskowną niż diamenty kolorowe ale i próg wejścia w inwestycje jest na każdą kieszeń. Biorąc pod uwagę przewidywane zamykanie niektórych kopalń w ciągu następnej dekady, jest całkiem możliwe, że wartość niektórych kamieni gwałtownie wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat. Ponadto jest to niezwykły klejnot, który może pozostać w rodzinie przez pokolenia, jeśli mimo wszystko zdecydujesz się nie sprzedawać.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl