// Nokaut.pl Conversion Tracker v2 (function () { var ns = document.createElement('script'), s = null, stamp = parseInt(new Date().getTime() / 86400, 10); ns.type = 'text/javascript'; ns.async = true; ns.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://nokaut.link/js/' : 'http://nokaut.link/js/') + 'conversion.js?' + stamp; s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ns, s); })();
Godziny otwarcia: Pn - Pt - 9:00 - 17:00 [email protected] +48 32 350 54 56

Arka Noego moneta 1 uncja złota PROOF 2017r.

20240509_125840.jpg
 • nowość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 15 144,50 zł 15144.50

SPECYFIKACJA:

Rok 2017
Nominał 50 000 Dram
Numer monety 172/500
Metal Au 999,9
Masa netto (czystego metalu) 1 uncja (31,10 g)
Nakład 500 szt
Opakowanie kapsel

 

ilość
-
+

Opis

Pierwsza Arka Noego została wybita w 2017r

Arka Noego jest pierwszą monetą bulionową wyemitowaną przez Bank Centralny Armenii, który prawo do bicia, promocji, dystrybucji i sprzedaży przyznał prywatnej mennicy w Niemczech, Leipziger Edelmetallverarbeitungs GmbH. Jako prawny środek płatniczy w Armenii, produkcja monet podlega ścisłym wymogom banku centralnego: czystość metalu szlachetnego, waga i jakość monety są sprawdzane i gwarantowane przez państwo. 

W 2017 roku moneta otrzymała swoje wyróżnienie – została wydana po raz pierwszy jako złota moneta kolekcjonerska w jakości proof. Te ściśle limitowane złote monety zostały wybite z czystością 999,9 złota i zapakowane w kapsuły zabezpieczające. Każdy pojedynczy egzemplarz posiada drobny grawerunek numeryczny na awersie. Emisja złotych monet bulionowych Arka Noego w rozmiarach od 1 grama do 1 uncji i wykonanych ze złota próby 999,9 rozpoczęła się w 2020 roku. 

AWERS

Zaprojektowany przez ormiańskiego malarza ludowego Eduarda Kurghinyana, awers monety przedstawia herb Armenii – lwa i orła – wraz z nominałem w dramach, rokiem wybicia, próbą monety oraz ilością srebra w uncjach trojańskich. Wzdłuż krawędzi wygrawerowano nazwę kraju w języku angielskim, jak i w starożytnym piśmie ormiańskim.

Pole w centrum herbu Armenii przedstawia wizerunek Góry Ararat z Arką Noego na szczycie. Wokół nich usytuowane są 4 tarcze heraldyczne z herbami historycznych królestw armeńskich. Poniżej tarczy, pomiędzy łapami zwierząt umieszczono wizerunek miecza rozrywającego łańcuch – jest to symbol gotowości do walki o wolność. Za mieczem umieszczono krzyżujące się wizerunki snopka pszenicy oraz gałązki oliwnej. 

 REWERS

Rewers upamiętnia motyw jednej z najważniejszych historii w kulturze chrześcijańskiej i ormiańskiej – biblijnej Arki Noego. Arka unosi się na ustępujących wodach powodzi u podstawy góry Ararat, na pierwszym planie waloru wznosi się biała gołębica trzymająca w dziobie gałązkę oliwną. Za górą wznosi się wschodzące słońce, którego strzeliste promienie otaczają całe niebo w tle. Wokół obrazu, w otoku monety widnieje napis NOAH’S ARK w języku angielskim i ormiańskim.

Dostawa do Warszawy, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Częstochowy, Opola, Gorzowa, Szczecina, Gdyni, Katowic, Chorzowa, Bytomia, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Rudy Śląskiej, Białegostoku, Bydgoszczy, Torunia, Kielc, Olsztyna, Zielonej Góry, Sopotu, Radomia, Koszalina, Kalisza, Płocka, Legnicy, Gliwic, Czeladzi, Bielska-Białej, Zakopanego, Sandomierza, Grudziądza, Elbląga, Rybnika, Raciborza, Mikołowa, Tych, Zabrza, Tarnowa, Nowego Sącza, Przemyśla, Zamościa, Wałbrzycha, Słupska, Świnoujścia, Włocławka i innych.

Mennica Europejska dodatkowo potwierdzi certyfikatem autentyczność produktów gwarantując m.in. ich późniejszy odkup.

Złoto inwestycyjne jest towarem notowanym, patrz "Regulamin"

Zdjęcia monet są poglądowe.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Dodatkowe informacje
 1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 14 dni od dnia dostarczenia towaru. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).
 2. Zgodnie z art. 66 [1] § 1 Kodeksu Cywilnego oferta złożona w postaci elektronicznej wiąże składającego, pod warunkiem, że druga strona niezwłocznie potwierdzi jej otrzymanie (Art.10 Dyrektywy o handlu elektronicznym). Jeżeli Klient po potwierdzeniu zamówienia i jego opłaceniu wyrazi chęć rezygnacji Zamówienia Towarów Notowanych lub ich zwrotu, anulowanie Zamówienia Kupującego może przy uwzględnieniu art. 38 pkt 2 ustawy o prawach konsumenta nastąpić za zgodą Kontrahenta po aktualnym kursie skupu danego kruszcu tj. wg notowań London Gold Fixing w przypadku złota, London Silver Fixing – w przypadku srebra.
 3. Ze względu na uzależnienie cen produktów oferowanych przez Sprzedawcę, od ruchu kursów na rynku finansowym, zapłatę za ich nabycie należy dokonać przelewem bankowym lub za pomocą płatności elektronicznych do godz. 12:00 następnego Dnia Roboczego od momentu złożenia zamówienia.
 4. Sprzedający zastrzega sobie prawo do anulowania transakcji nieopłaconych w powyższym terminie oraz nie przyjmowania do realizacji nowych zamówień w przypadku Klienta posiadającego historię nieopłaconych transakcji. Jak również na podstawie powyższego zapisu Sprzedający może domagać się sądownej zapłaty za zamówienie. Prosimy o przemyślane zakupy.
 5. W przypadku niektórych metod płatności, zewnętrzny Operator Płatności może pobierać od Klienta dodatkowe opłaty, np. opłaty z tytułu transakcji zagranicznych lub inne opłaty związane z obsługą wybranej metody płatności. W celu uzyskania szczegółowych informacji Klient powinien skontaktować się z danym Operatorem Płatności realizującym wskazaną płatność lub w zakładce Formy płatności.
 6. Przy wyborze opcji darmowej wysyłki oraz przy odbiorach osobistych Sprzedawca zastrzega możliwość łączenia zamówień o podobnym terminie realizacji. W przypadku zwrotu paczki, Klient zobowiązany jest do uiszczenia  kosztu ponownej wysyłki.
 7. Opakowanie (kapsel, tuba, pudełko) wysyłanych monet czy sztabek czy diamentów jest wyłącznie środkiem zabezpieczenia/ochrony metalu na czas transportu i nie podlega reklamacji. 
 8. Realizacja zamówienia następuje po otrzymaniu płatności przez Sprzedawcę. Przez dokonanie zapłaty przelewem bankowym rozumie się wpływ środków na rachunek bankowy Sprzedawcy. Przez dokonanie zapłaty w przypadku płatności elektronicznych rozumie się otrzymanie potwierdzenia dokonania operacji przez operatora płatności. Przez dokonanie zapłaty w kasie uznaje się fizyczne przyjęcie gotówki i wydanie potwierdzenia.
 9. W przypadku zakupu monet bulionowych stan menniczy to również monety z drobnymi zarysowaniami/obiciami rantów/obiciami na powierzchni monety/przebarwieniami które mogą powstać już na etapie produkcji. Zgłoszenie takich wad nie stanowi podstawy do reklamacji produktu. Monety wysyłamy w pierwszej kolejności z bieżącego rocznika a następnie losowo z dostępnych.
 10. W przypadku zakupu produktu kategorii Sztabka Złota , wysyłana jest losowa sztabka producenta posiadającego akredytację organizacji LBMA. W przypadku chęci posiadania sztabki konkretnego producenta prosimy o kontakt pod nr. 032/3505456 lub mailowo na adres [email protected]
 11. Transakcje gotówkowe przekraczające wartość 15 000,00 euro, zgodnie z Ustawą z dnia 16 listopada 2000 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. 2000 Nr 116 poz. 1216z późn. zm.) podlegają rejestracji. Realizacja zamówienia przekraczającego kwotę 15000,00 euro zostanie rozpoczęta po weryfikacji danych osobowych. W celu weryfikacji danych możesz przesłać e-mailem scan dowodu osobistego (2 stron)/paszportu lub z dowodem osobistym/paszportem zgłosić się do oddziału.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl