Godziny otwarcia: Pn - Pt - 9:00 - 17:00 sklep@mennicaeuropejska.pl +48 32 350 54 56

Diament 0,41 ct E/VS1 GIA1425055374 OD RĘKI

Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 5 810,70 zł 5810.70

Diament w szlifie brylantowym o nr. GIA 1425055374

CERTYFIKAT 

  • wymiary: 4.84-4.88*2.89 mm
  • carat: 0.80 ct
  • color: E
  • clarity: VS1
  • cut: EX
  • polish: EX
  • symmetry: VG
ilość
-
+

Opis

DIAMENTY INWESTYCYJNE

Chcesz zachować niezależność i zabezpieczyć swoją przyszłość? Diamenty inwestycyjne są dla Ciebie rozwiązaniem idealnym. Są poręczne, łatwo je przewieźć i przechować, a także znaleźć dla nich nowego nabywcę. Oferujemy brylanty inwestycyjne o różnej wadze i rodzaju. Możesz dzięki temu dopasować kamień do wielkości inwestycji. Możesz kupić brylant niewielki, lub zdecydować się na droższy produkt. Każdy diament (brylant) wystawiony na sprzedaż posiada certyfikat gwarantujący jego autentyczność, który jest wydany przez największe światowe instytuty gemmologiczne - m.in. GIA z Los Angeles, HRD czy IGI z Antwerpii.

CERTYFIKATY / WYCENY

Kiedy świeżo oszlifowane diamenty opuszczają szlifiernię najczęściej są od razu kierowane do laboratorium gemmologicznego, w celu wykonania oceny jakości i wydania stosownego certyfikatu. Proces znany jako certyfikacja diamentu jest zlecany najczęściej zewnętrznej stronie, zajmującej się kompleksową obsługą w tym temacie. Renomowane laboratoria zatrudniają profesjonalnych gemmologów oraz ekspertów, którzy specjalizują się w ocenie i klasyfikacji diamentów. Dziś z pomocą przychodzi coraz bardziej zaawansowana technologia. Kolorymetr, diascan i inne urządzenia – laserowo i komputerowo pomagają w ocenie barwy, jakości szlifu, masy kamienia. Właściwie jedynie ocena czystości kamienia spoczywa prawie w całości na barkach eksperta który dokonuje oceny. Do każdego kamienia jest sporządzana mapka, w której zaznaczane są wszelkie inkluzje, zanieczyszczenia, ale także cechy szlifu jak szczerby czy dodatkowe fasety. Kiedy kamień przejdzie już przez szczelne sito selekcji, zostanie sprawdzony pod kątem 4C, dokładnie zostanie opisana jego budowa i jakość szlifu, sprawdzeniu poddane zostanie naturalne pochodzenie diamentu – laboratorium wystawi certyfikat potwierdzający wszystkie w/w informacje. Certyfikat uznanego instytutu zapewnia bezstronną i rzetelną ocenę cech oraz jakości diamentu. Każdy certyfikat posiada swój numer i jest przypisany dla jednego, konkretnego kamienia. Można śmiało stwierdzić iż diament po certyfikacji tworzy całość wraz z swym certyfikatem.

KAMIENIE KOLOROWE

Gemmologia (z łac. gemma i gr. logos) - nauka o kamieniach szlachetnych i ozdobnych stosowanych w jubilerstwie i zdobnictwie. Gemma – słowo to oznaczało najpierw każdy kamień szlachetny, następnie kamień grawerowany służący do pieczętowania, a później kamień noszony także jako ozdoba.

IDEALNY DIAMENT DLA CIEBIE

Wyjątkowe okazy diamentów są warte kilkadziesiąt milionów dolarów. Rozbudzają wyobraźnię inwestorów, ich cena sukcesywnie rośnie, a inwestowanie w nie wcale nie jest trudne. Dlatego diamenty są jednym z najlepszych zabezpieczeń kapitału. Diamenty są najczęściej przezroczyste (bezbarwne), ale pojawiają się też różowe, niebieskie, żółte, zielone, a nawet brązowe w różnych kształtach i szlifach. Najpiękniejszy to brylant (pełny klasyczny szlif brylantowy zawiera nie mniej niż 57 faset: 33 w koronie i 24 w podstawie oraz kolet). Kamień szlifowany w ten sposób, widziany z góry, jest okrągły). Kiedy diament otrzymuje właśnie ten szlif, zapewniający pełne odbicie światła, staje się brylantem, czyli z języka angielskiego (brilliant) – kamieniem znakomitym. Poniższy katalog diamentów prezentujący ceny, jest jedynie wycinkiem oferty - jeśli szukasz kamienia innej wielkości, kształtu, koloru lub czystości, wówczas skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo np. korzystając z formularza w zakładce Kontakt.

 

 

 

Dane techniczne

Barwa E
Czystość VS1
Fluorescencja F- jest

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl