Godziny otwarcia: Pn - Pt - 9:00 - 17:00 [email protected] +48 32 350 54 56

Bestie Tudorów- Seymour Panther to nowy hit na rynku.

uploader file preview

Bestie Tudorów - Tudor Beast

ma podobną koncepcję bazową jak wspomniane Bestie Królowej. Wydanych zostanie 10 monet, które upamiętniają dziesięć bestii wybranych przez króla Henryka VIII do linii mostu fosy w pałacu Hampton Court.

Co przedstawiają monety?

Po zainicjowaniu pomysłu zebrano dziesięć najpotężniejszych i najbardziej kultowych heraldycznych bestii z historii Wielkiej Brytanii, a następnie poproszono utalentowanego projektanta monet, by zinterpretował je na numizmatycznym płótnie. Bestie Królowej cofnęły się w czasie zaledwie o kilka dekad, ale w przypadku tej serii cofamy się o pół tysiąclecia do czasów panowania króla Henryka VIII..

Seria monet Bestie z Tudoru będzie składać się z dziesięciu monet, emitowanych na przestrzeni najbliższych pięciu lat.

Pierwszą z nich będzie Seymour Panther , której pomysł do  projektu zaczerpnięto z posągów (Bestii Królewskich) znajdujących się na moście w pałacu Hampton Court. Pałac po dziś dzień pozostaje w rękach królewskich.

Seria Bestii Tudorów są autorstwa  Davida Lawrence'a i dzięki temu nie będą podobne do Bestii Królowej które zaprojektował  Jody'ego Clarka.

Pantera Seymour była pierwotnie lampartem Boleyn, ale Henry kazał ją zmienić i podarować Jane Seymour po tym, jak Anne Boleyn została ścięta.

Na tę chwilę Royal Mint wyemitowało złote i srebrne monety w wariancie kolekcjonerskim, przy określonym nakładzie w przypadku złotych monet 1 uncjowych zaledwie 550 szt. Niedługo pojawią się wersje monet bulionowych.

Moneta Seymour Panter z serii Bestie Tudorów wykonana jest z 24 karatowego złota w próbie 999,9. Patrząc na sukces jaki odniosła seria Bestie Królowej możemy spodziewać się podobnego sukcesu.

 
 
 

W kominukacie prasowym Mennicy Królewskiej

czytamy że Bestie Tudorów są kontynuacją kolekcji Bestie Królowej Królewskiej Mennicy, która upamiętniała dziesięciu przodków bestii, które stały przy wejściu do Opactwa Westminsterskiego podczas koronacji Jej Królewskiej Mości.
 
Clare Maclennan, dyrektor dywizji Monety Pamiątkowej w Mennicy Królewskiej, wspomniała że Królewska kolekcja Bestii Tudorów jest kontynuacja popularnej i znanej serii Bestie Królowej. 
 
 

Emma Saunders, starszy menedżer ds. licencjonowania w Historic Royal Palaces, dodała, że oprócz dumy z emisji kolejnej serii najbardziej zadowolona jest z wyemitowania pierwszej monety wraz Royal Mint pod nazwą Seymour Panther która jest inspirowana jedną z majestatycznych królewskich bestii i symbolizuje związek Henryka VIII i jego trzeciej żony, Jane Seymour. 

 

David Lawrence, projektant The Royal Tudor Beasts, powiedział: „To był zaszczyt zostać wybranym do przedstawienia heraldycznych bestii w kolekcji monet i kruszców, a także ogromnym wyzwaniem. Każda królewska bestia sprowadza się do nas z wielowiekowym dziedzictwem i związanym z nimi znaczeniem, więc moim zadaniem było znalezienie nowej wizji, która nadal jest wierna przeszłości”.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl